Sesję otworzył przewodniczący, wprowadzając minutę ciszy dla zmarłych samorządowców - Krzysztofa Krzemińskiego i Teresy Tkaczyk.
Na sali obecnych było 18 radnych, co zapewniło prawomocność obrad.
Wprowadzono dodatkowy punkt dotyczący zabrania głosu przez mieszkańców Rekowa Górnego. Wniosek przyjęto jednogłośnie.
Głos zabrali pan Sebastian Szeląg oraz pani Małgorzata Beger, którzy przedstawili petycję przeciwko zmianie granic miasta Reda, pod którą podpisało się 509 osób. Wyrazili obawy dotyczące braku konsultacji i demokratycznego procesu w tej sprawie.
Burmistrz przedstawił sprawozdanie z działań, w tym umowy dotyczące inwestycji, takich jak audyt energetyczny w szkołach oraz projekty dróg. Podano także informacje o przyznanych dofinansowaniach na różne projekty.
Przedstawiono projekt uchwały dotyczący przystanków komunikacyjnych. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.
Uchwała dotycząca rozwiązania umowy użytkowania wieczystego również została przyjęta jednogłośnie.
Uchwała dotycząca przedłużenia umowy dzierżawy została przyjęta, 17 radnych głosowało za, jeden się wstrzymał.
Uchwała została przyjęta jednogłośnie.
Projekt uchwały dotyczący zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic tenisowej, sportowej i łąkowej został przyjęty jednogłośnie.
Przedstawiono zmiany w budżecie, które obejmowały zwiększenie wydatków na różne projekty. Uchwały zostały przyjęte jednogłośnie.
Uchwała dotycząca konsultacji społecznych w sprawie budżetu obywatelskiego na 2026 rok została przyjęta jednogłośnie.
Uchwała dotycząca zasad dotacji dla niepublicznych szkół i przedszkoli została przyjęta.
Uchwała dotycząca zmiany terminu przekształcenia szkoły została przyjęta jednogłośnie.
Radni zgłosili różne wnioski i pytania dotyczące poprawy infrastruktury, organizacji wydarzeń oraz podziękowali za dotychczasową pomoc w różnych sprawach.
Sesja zakończyła się podziękowaniami dla uczestników oraz ogłoszeniem o konieczności pozostawienia ładowarek do tabletów.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.